Aktualności

POŁĄCZONE DWA ŚWIATY

IMG_5463-1

W niedzielę, 6 listopada odbyło się pierwsze spotkanie modlitewne dla emigrantów z Ukrainy. Od tej niedzieli, co tydzień spotykać się będą w naszej świątyni wierni z Ukrainy, by w języku ukraińskim, w obrządku wschodnim przeżywać liturgię. Eucharystii przewodniczyć będzie ks. Mitrat Julian Hojniak – proboszcz parafii grekokatolickiej pw. Opieki Matki Bożej w Zielonej Górze. Na spotkaniu organizacyjnym obecni byli nasi duszpasterze: ks. proboszcz Paweł Konieczny i ks. Marcin Marciniak. Ksiądz Julian dziękując księdzu Proboszczowi powiedział: „Dziś dzieje się historia. Ksiądz Paweł łączy dwa światy: wschodni i rzymskokatolicki”. Wyrażając wdzięczność za pozwolenie korzystania z kościoła a przede wszystkim za serce otwarte na drugiego człowieka – ksiądz Paweł otrzymał w prezencie ikonę św. Filipa, który jest przykładem łączenia dwóch obrządków w jeden świat, w którym króluje Chrystus. Wzruszony liczną obecnością uchodźców ks. Proboszcz powiedział: „Jesteśmy z wami. Czujcie się tu jak u siebie w domu. My codziennie modlimy się po każdej Mszy Świętej, byście mogli wrócić do swoich domów. Twórzmy jedną rodzinę, której patronuje Jezus Chrystus”.

Pozostałe aktualności

DSC_0015
Aktualności

РІЗДВЯНИЙ ВЕРТЕП

В неділю 7 січня, зеленогірську церкву відвідали колядники. Пані Ірина зібрала групу молодих парафіян і підготовила з ними Різдвяний вертеп.
ikona-rizdvo
Aktualności

ПОРЯДОК НА РІЗДВЯНІ СВЯТА

Різдво Христове – 25.12.2023. ———————————— Служба Божа – год. – 10.00 Собор Пр. Богородиці – 26.12.2023. —————————- Служба Божа –