Aktualności

POŁĄCZONE DWA ŚWIATY

IMG_5463-1

W niedzielę, 6 listopada odbyło się pierwsze spotkanie modlitewne dla emigrantów z Ukrainy. Od tej niedzieli, co tydzień spotykać się będą w naszej świątyni wierni z Ukrainy, by w języku ukraińskim, w obrządku wschodnim przeżywać liturgię. Eucharystii przewodniczyć będzie ks. Mitrat Julian Hojniak – proboszcz parafii grekokatolickiej pw. Opieki Matki Bożej w Zielonej Górze. Na spotkaniu organizacyjnym obecni byli nasi duszpasterze: ks. proboszcz Paweł Konieczny i ks. Marcin Marciniak. Ksiądz Julian dziękując księdzu Proboszczowi powiedział: „Dziś dzieje się historia. Ksiądz Paweł łączy dwa światy: wschodni i rzymskokatolicki”. Wyrażając wdzięczność za pozwolenie korzystania z kościoła a przede wszystkim za serce otwarte na drugiego człowieka – ksiądz Paweł otrzymał w prezencie ikonę św. Filipa, który jest przykładem łączenia dwóch obrządków w jeden świat, w którym króluje Chrystus. Wzruszony liczną obecnością uchodźców ks. Proboszcz powiedział: „Jesteśmy z wami. Czujcie się tu jak u siebie w domu. My codziennie modlimy się po każdej Mszy Świętej, byście mogli wrócić do swoich domów. Twórzmy jedną rodzinę, której patronuje Jezus Chrystus”.

Pozostałe aktualności

DSC_0558
Aktualności

ПОРЯДОК СВЯТКУВАННЯ ХРАМОВОГО ПРАЗНИКА

  • 17 września, 2023
Порядок святкування Храмового Празника – Відпусту в честь Покрови Пресвятої Богородиці Субота – 30.09.2023 17.00 – Велика Вечірня з Литією
IMG_7855
Aktualności

ЧАС НА ВІДПОЧИНОК

Місяць червень заповідає кінець науки в школі. То також закінчення навчання релігії. Минулого тижня діти і молодь прийшли до церкви.