Aktualności

Modlitwa o jedność i pokój

291191_RDhS_DSC_2002_83

Jedność to spotykanie się, tak jak my dzisiaj. To zauważanie siebie z szacunkiem, to uczenie się od siebie wzajemnie – mówił na początku nabożeństwa ks. mitrat Julian Hojniak, proboszcz parafii greckokatolickiej pw. Opieki Matki Bożej w Zielonej Górze.

Spotkaniu przewodniczył proboszcz parafii greckokatolickiej w Zielonej Górze ks. mitrat Julian Hojniak, a homilię wygłosił ks. Stanisław Stawowczyk, proboszcz polskokatolickiej parafii w Żaganiu.

W nabożeństwie ekumenicznym uczestniczyli również koordynator spotkań ks. Tomasz Gierasimczyk z Kurii Biskupiej w Zielonej Górze, ks. Marek Bożek z parafii ewangelicko-augsburskiej w Zielonej Górze oraz pastor pastor Marek Majewski z Kościoła Bożego w Chrystusie.

Uczestnicy nabożeństwa modlili się za niedawno zmarłego ks. Dariusza Lika (proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Zielonej Górze) oraz o pokój na wschodzie Europy.

Źródło: Gość Niedzielny

Źródło: Gość Niedzielny

Pozostałe aktualności

DSC_0015
Aktualności

РІЗДВЯНИЙ ВЕРТЕП

В неділю 7 січня, зеленогірську церкву відвідали колядники. Пані Ірина зібрала групу молодих парафіян і підготовила з ними Різдвяний вертеп.
ikona-rizdvo
Aktualności

ПОРЯДОК НА РІЗДВЯНІ СВЯТА

Різдво Христове – 25.12.2023. ———————————— Служба Божа – год. – 10.00 Собор Пр. Богородиці – 26.12.2023. —————————- Служба Божа –