Aktualności

Modlitwa o jedność i pokój

291191_RDhS_DSC_2002_83

Jedność to spotykanie się, tak jak my dzisiaj. To zauważanie siebie z szacunkiem, to uczenie się od siebie wzajemnie – mówił na początku nabożeństwa ks. mitrat Julian Hojniak, proboszcz parafii greckokatolickiej pw. Opieki Matki Bożej w Zielonej Górze.

Spotkaniu przewodniczył proboszcz parafii greckokatolickiej w Zielonej Górze ks. mitrat Julian Hojniak, a homilię wygłosił ks. Stanisław Stawowczyk, proboszcz polskokatolickiej parafii w Żaganiu.

W nabożeństwie ekumenicznym uczestniczyli również koordynator spotkań ks. Tomasz Gierasimczyk z Kurii Biskupiej w Zielonej Górze, ks. Marek Bożek z parafii ewangelicko-augsburskiej w Zielonej Górze oraz pastor pastor Marek Majewski z Kościoła Bożego w Chrystusie.

Uczestnicy nabożeństwa modlili się za niedawno zmarłego ks. Dariusza Lika (proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Zielonej Górze) oraz o pokój na wschodzie Europy.

Źródło: Gość Niedzielny

Źródło: Gość Niedzielny

Pozostałe aktualności

DSC_0558
Aktualności

ПОРЯДОК СВЯТКУВАННЯ ХРАМОВОГО ПРАЗНИКА

  • 17 września, 2023
Порядок святкування Храмового Празника – Відпусту в честь Покрови Пресвятої Богородиці Субота – 30.09.2023 17.00 – Велика Вечірня з Литією
IMG_7855
Aktualności

ЧАС НА ВІДПОЧИНОК

Місяць червень заповідає кінець науки в школі. То також закінчення навчання релігії. Минулого тижня діти і молодь прийшли до церкви.