Aktualności

Hospody pomyłuj – Panie, zmiłuj się

900845_STtT_DSC_2617_83.jpg.webp

– To, co się dzieje, nazywam diabelskim czynem. Tego, co się dzieje, nie można racjonalnie wytłumaczyć. Przeciwko takiemu diabelskiemu działaniu potrzebna jest modlitwa – mówił ks. mitrat Julian Hojniak o wojnie w Ukrainie.

W cerkwi greckokatolickiej pw. Opieki Matki Bożej w Zielonej Górze 26 lutego odbyło się nabożeństwo w intencji pokoju i zakończenia wojny w Ukrainie. Przewodniczył mu proboszcz ks. Hojniak:

Ostatnie wydarzenia mocno przeżywają tutejsi parafianie. – To bardzo tragiczny czas dla nas, jak również całego świata i Europy. Moja żona pochodzi spod Żytomierza. Tam mieszkają moja teściowa i szwagierka. Mamy z nimi codzienny kontakt i wiemy na bieżąco, co się dzieje. Z drugiej strony część rodziny ze strony ojca mieszka w Kołomyi. Wszyscy jesteśmy zszokowani i mamy nadzieję, że niedługo to się skończy. Dlatego tu jesteśmy i codziennie prosimy Boga o zakończenie wojny, bo giną codziennie ludzie – wyjaśnia pan Jarosław.

– Chcieliśmy sprowadzić rodzinę tutaj, ale powiedzieli, że zostają. Teściowa jest bardzo przywiązana do swojej wsi. Tam ma swój dom i swój cały dobytek – dodaje.

Źródło: Gość Niedzielny

Źródło: Gość Niedzielny

Pozostałe aktualności

DSC_0015
Aktualności

РІЗДВЯНИЙ ВЕРТЕП

В неділю 7 січня, зеленогірську церкву відвідали колядники. Пані Ірина зібрала групу молодих парафіян і підготовила з ними Різдвяний вертеп.
ikona-rizdvo
Aktualności

ПОРЯДОК НА РІЗДВЯНІ СВЯТА

Різдво Христове – 25.12.2023. ———————————— Служба Божа – год. – 10.00 Собор Пр. Богородиці – 26.12.2023. —————————- Служба Божа –