Świętowanie w Zielonej Górze

Zielonogórska parafia należy do tych, które wybrały święto Pokrowy – Opieki Matki Bożej, jako swoje patronalne święto. W tym roku przypadło ono w niedzielę 14 października. Nasze świętowanie tradycyjnie rozpoczęliśmy w sobotę. Tego dnia sprawowana była Weczirnia – Nieszpory i była możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty.W niedzielę świętowanie rozpoczęliśmy od Molebnia do Matki Bożej, a następnie była sprawowana Służba Boża. Głównym celebransem był gość ks. Jan Jadłowski z Wrocławia.

Po Liturgii odbył się koncert na cześć Matki Bożej, jako podziękowanie za Jej opiekę. Wykonawcami koncertu byli grający na skrzypcach pan Mariusz Monczak z synem Mikołajem i akompaniator pan dr Robert Adamczak. Słuchacze byli pod wielkim wrażeniem kunsztu muzyków i nagrodzili ich wielkimi brawami.

Na tym świętowanie jeszcze się nie zakończyło. Po udzieleniu błogosławieństwa wszyscy zostali zaproszeni do świetlicy pod cerkwią, gdzie panie z Sestryctwa św. Olgi częstowały wszystkich smacznymi potrawami. Był też czas na śpiewy i długie rozmowy. Wzmocnieni tym świętowaniem, idziemy do naszej codzienności, ufając w dalszą Opiekę Matki Bożej.

Redpar.