Radosne spotkanie ze św. Mikołajem

Zielonogórscy grekokatolicy w tym roku wyjątkowo radośnie witali św. Mikołaja. W sobotę 20 grudnia odbyło się integracyjne spotkanie kulturalno-artystyczne dla dzieci i młodzieży, które zrealizowano przy pomocy Miasta Zielona Góra ( www.zielona-gora.pl ).

Oprócz dzieci z miejscowej parafii w spotkaniu uczestniczyły też polskie dzieci z Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej ”Salomon” z Zielonej Góry, jak również dzieci z greckokatolickich parafii w Nowogrodzie Bobrzańskim i Szprotawie.

Po wspólnej modlitwie wszyscy przeszli do świetlicy pod cerkwią, gdzie odbyła się część artystyczna poświęcona św. Mikołajowi, który następnie obdarował ponad 80 dzieci słodkimi podarunkami. W dalszej części spotkania dzieci korzystały z gościnności parafialnego Sestryctwa, które przygotowało dzieciom i opiekunom słodki poczęstunek.

Kończąc ten radosny dzień, wszyscy spotkali się  przed ikoną św. Mikołaja na wspólnej modlitwie, która była podziękowaniem tym wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego niezapomnianego spotkania.

                                                                                         Ks. Mitrat Julian Hojniak