PODZIĘKOWANIE ZA OPIEKĘ MATKI BOŻEJ

Jak co roku, greckokatolicka parafia w Zielonej Górze, świętowała patronalne święto Pokrowy – Opieki Matki Bożej. Uroczystości rozpoczęły się w sobotę 10 października Weczirnią – Nieszporami święta. Była też możliwość skorzystania ze spowiedzi którą służyli księża z sąsiednich parafii.

Główne uroczystości miały miejsce w niedzielę 11 października. Tradycyjnie tego dnia sprawowany jest Akatyst do Matki Bożej, tak było i tym razem. Następnie pod przewodnictwem ks. Dziekana Andrzeja Bunzyło, była celebrowana świąteczna Liturgia, podczas  której wygłosił on odpustowe kazanie.

Kolejnym punktem świętowania był koncert w wykonaniu zespołu „Wyszywanka” ze Szprotawy, który odbył się w świetlicy pod cerkwią. Wszystkich zebranych ugościły tam panie z Sestryctwa św. Olgi, które niezwykle ofiarnie działają przy naszej parafii.

Red.par.