Odpust z okazji patronalnego święta Pokrowy Przenajświętszej Bogurodzicy

W niedzielę 12 października parafia w Zielonej Górze świętowała coroczny odpust z okazji patronalnego święta Pokrowy Przenajświętszej Bogurodzicy. Świętowanie rozpoczęło się już w sobotę wieczorem Weczirnia – Nieszporami. W tym czasie wierni mieli okazję skorzystać z posługi kapłanów w Sakramencie Pokuty.
W niedzielę uroczystości rozpoczęły się Akatystem do Bogurodzicy. Następnie była sprawowana uroczysta Liturgia koncelebrowana przez głównego gościa tego święta ks. Prof. Mitrata Janusza Czerskiego z Opola, ks. Prałata Włodzimierza Lange i ks. Kan. Mirosława Donabidowicza, oraz miejscowego proboszcza ks. Mitrata Juliana Hojniaka.
Na zakończenie Liturgii, ks. Włodzimierz zaprosił wiernych na poświęcenie kaplicy w Konkatedrze św. Jadwigi, która przez 40lat służyła zielonogórskim grekokatolikom, a teraz odrestaurowana, zostanie poświęcona podczas odpustu w dzień wspomnienia św. Jadwigi.
Na zakończenie odpustowe go świętowania, goście i parafianie zeszli do parafialnej świetlicy, gdzie panie z Sestryctwa św. Olgi, przygotowały świąteczny poczęstunek.

nat